Kalendarium

Blog

W wyjazdach motocyklowych chodzi przede wszystkim o czerpanie nieskończonej frajdy z jazdy, poznawanie nowych miejsc, ludzi, kultur, historii. Jesteśmy spragnieni wspaniałych dróg, zapierających dech w piersiach widoków i doskonałego lokalnego jedzenia.

Przed wyjazdem często zadajemy sobie pytanie o to ile gotówki wziąć na wyjazd, czy wymieniać w kantorach za granicą, czy w Polsce przed wyjazdem?

Na motocyklu wszystkie kufry spakowane i solidnie przymocowane. Maszyna umyta i przygotowana do jazdy tylko czeka żeby na nią wsiąść i pojechać.

Postanawiamy trochę zmienić plan na dzisiaj i trasę nieco wydłużamy zbaczając z niej w kierunku Drvengradu – wsi zbudowanej w 2000 r. na potrzeby realizacji filmu Emira Kusturicy „Życie jest Cudem”. Sam reżyser nadał tradycyjnej serbskiej wiosce nazwę Küstendorf, łącząc w niej swoje przezwisko „Kusta” z niemieckim przyrostkiem „dorf”, oznaczającym „wieś”. Wizyta w tym jakże niezwykłym miejscu była dobrą decyzją.

Opuszczamy Kosowo jadąc drogą M2 w stronę granicy. Szczęki nam po prostu opadają jadąc wzdłuż jeziora Gazivodsko. Bijemy się z myślami czy co chwila zatrzymywać się na punktach widokowych, czy gnać przed siebie by nie zmarnować żadnego zakrętu. Gdyby każda droga wyglądała w ten sposób…

Dziś zaczyna się robić ciekawie. Pogoda zachęca do jazdy, a naszym pierwszym przystankiem jest monastyr Visoki Decani - jeden z obiektów wchodzących w skład kosowskiego zespołu średniowiecznych zabytków pozostających pod ochroną UNESCO. Po drodze zostaniemy wylegitymowani przez żołnierzy KFOR i otrzymamy stosowną przepustkę. Monastyr został ufundowany w 1321 r.

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz otrzymywać informacje na temat najnowszych tras, przydatnych artykułów oraz organizowanych przez nas wyjazdów? Dobrym pomysłem będzie zapisanie się na nasz newsletter! Nie będziemy pisać dla zabawy - tylko konkretne informacje! ;)

Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem