Kalendarium

Chorwacja

Decydujemy się odwiedzić wodospad na rzece Una – Strbacki buk. Robi on piorunujące wrażenie. Można go podziwiać z dwóch miejsc, do których wiedzie szutrowa droga przejezdna dla motocykli. Pierwszym punktem widokowym jest drewniana platforma zbudowana na skale znajdującej się wysoko ponad rzeką Uną.

Dziś żegnamy się już z wodami Adriatyku, by udać się w stronę Chorwacji kontynentalnej. Miejscem, od którego zaczynamy oddalać się od wybrzeża, jest Omis. To niewielka miejscowość nad Adriatykiem, w sezonie zamieniająca się w tętniący życiem ośrodek turystyczny.

Kilometrów nie jest wiele do zrobienia, ale plan mamy ambitny. Czekają dziś na nas 3 wspaniałe atrakcje. Mówię tutaj o Parku Narodowym Rzeki Krka, Trogirze i Splicie. Startujemy punktualnie o 9!

Zanim opuściliśmy półwysep Krk, odwiedziliśmy niewielki Vrbnik. To magiczne miasteczko usadowione jest na 49-metrowej wapiennej skale, której wschodni brzeg stromo opada do morza, a zachodni zakończony jest rozległą doliną. W leżącej tuż obok zatoce Zgribnica jest maleńki port i równie małe kąpielisko.

Śniadanie rozkłada nas na łopatki. Do tego wszystkiego stołówka mieści się zaraz przy plaży, dzięki czemu możemy cieszyć się widokiem morza. Nie możemy jednak zwlekać z godziną wyjazdu, ponieważ z każdą minutą robi się coraz goręcej.

Pogoda zapowiada się na bardzo dobrą. To wszystkich dobrze nastraja. Niestety, żeby jednak czym prędzej znaleźć się niedaleko wybrzeża, musimy jeszcze chwilę pomęczyć się z autostradami. Nie trwa to jednak długo.