Kalendarium

Chorwacja

Decydujemy się odwiedzić wodospad na rzece Una – Strbacki buk. Robi on piorunujące wrażenie. Można go podziwiać z dwóch miejsc, do których wiedzie szutrowa droga przejezdna dla motocykli. Pierwszym punktem widokowym jest drewniana platforma zbudowana na skale znajdującej się wysoko ponad rzeką Uną.

Dziś żegnamy się już z wodami Adriatyku, by udać się w stronę Chorwacji kontynentalnej. Miejscem, od którego zaczynamy oddalać się od wybrzeża, jest Omis. To niewielka miejscowość nad Adriatykiem, w sezonie zamieniająca się w tętniący życiem ośrodek turystyczny.

Kilometrów nie jest wiele do zrobienia, ale plan mamy ambitny. Czekają dziś na nas 3 wspaniałe atrakcje. Mówię tutaj o Parku Narodowym Rzeki Krka, Trogirze i Splicie. Startujemy punktualnie o 9!

Zanim opuściliśmy półwysep Krk, odwiedziliśmy niewielki Vrbnik. To magiczne miasteczko usadowione jest na 49-metrowej wapiennej skale, której wschodni brzeg stromo opada do morza, a zachodni zakończony jest rozległą doliną. W leżącej tuż obok zatoce Zgribnica jest maleńki port i równie małe kąpielisko.

Śniadanie rozkłada nas na łopatki. Do tego wszystkiego stołówka mieści się zaraz przy plaży, dzięki czemu możemy cieszyć się widokiem morza. Nie możemy jednak zwlekać z godziną wyjazdu, ponieważ z każdą minutą robi się coraz goręcej.

Pogoda zapowiada się na bardzo dobrą. To wszystkich dobrze nastraja. Niestety, żeby jednak czym prędzej znaleźć się niedaleko wybrzeża, musimy jeszcze chwilę pomęczyć się z autostradami. Nie trwa to jednak długo.

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz otrzymywać informacje na temat najnowszych tras, przydatnych artykułów oraz organizowanych przez nas wyjazdów? Dobrym pomysłem będzie zapisanie się na nasz newsletter! Nie będziemy pisać dla zabawy - tylko konkretne informacje! ;)

Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem