Kalendarium
20.09 - 28.09.2019

Chorwacja

Kraina 1000 wysp

Przejazd Magistralą Adriatycką, długą na ponad 400km, najpiękniejszą trasą wzdłuż wybrzeża, to punkt obowiązkowy na liście każdego jeźdźca. Kręta i wymagająca kradnie serce każdemu motocykliście. Wspaniała podróż po kraju 1000 wysp. Wyprawa pozwala w pełni poznać piękno chorwackiej przyrody oraz kultury. Krystalicznie czyste morze, złocisty piasek, dziewicze góry – Chorwacki Niezbędnik, czyli wyprawa po kraju lawendy i wina.

Szczegółowe informacje

Data Miejsca Cena Lokalizacja
20.09 - 28.09.2019 1 / 7 2,900.00zł
Chorwacja
Zagrzeb, Chorwacja
Chorwacja
Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie
  • Simple Item 6
  • Simple Item 5
  • Simple Item 4
  • Simple Item 3
  • Simple Item 2
  • Simple Item 1
  • 1

  Mapa wyjazdu

  Trasa

  Dzień 1

  Rano, zaraz po śniadaniu wsiadamy na motocykle, opuszczamy Zagrzeb i jedziemy w stronę wybrzeża. Trasa prowadzi przez miejscowość Opatija, będącą jednym z najpopularniejszych kurortów za czasów monarchii austro-węgierskiej.

  Dłuższy przystanek zaplanowany jest w Motovunie, pięknym kamiennym miasteczku malowniczo usytuowanym na szczycie kilku wzniesień. Motovun znany jest przede wszystkich z lokalnego wina oraz wyjątkowej obfitości trufli w okolicznych lasach.

  Kierujemy się w stronę niewielkiej miejscowości Porec (dawne rzymskie miasto nie zatraciło swojego charakteru na przestrzeni wieków), by ostatecznie dotrzeć do miasta Rovinj, gdzie zatrzymujemy się na nocleg. Wieczorem udamy się do centrum, by cieszyć się urokami chorwackiego Saint Tropez.

  Dzień 2

  Dzień rozpoczynamy od zwiedzania Puli. Jest to starożytna metropolia położona na ośmiu wzgórzach nad piękną zatoką. Dzięki antycznej arenie, do złudzenia przypominającej rzymskie Koloseum, Pula uzyskała przydomek istryjskiego Rzymu.

  Na trasie przejeżdżamy przez uroczy Labin, skąd udajemy się już bezpośrednio na wyspę Krk, do miejscowości Krk, gdzie spędzimy noc. Warto jednak zwrócić uwagę, że będziemy poruszać się niesamowitą trasą 66 biegnącą wzdłuż wybrzeża, obfitującą w zapierające dech w piersiach widoki oraz wymagające zakręty.

  Krk należy do najstarszych osad na wyspie. Usytuowany wśród winnic, gajów oliwnych i wawrzynów. W lecie gromadzą się tutaj nie tylko turyści, licznie przybywają tutaj także artyści oraz zespoły muzyczne. Wieczór spędzony na starówce z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

  Dzień 3

  Nim opuścimy wyspę, zajrzymy jeszcze na chwilkę do miejscowości Vrbnik, by przespacerować się po ulicach uroczego miasteczka usadowionego na 49-metrowej wapiennej skale.

  Znaczącą część spośród 240 km zaplanowanych na 3 dzień wyprawy stanowi przejazd Magistralą Adriatycką. Tej drogi chyba nie trzeba opisywać motocyklistom. Na trasie zachwyca wspaniały widok na lazurowe morze i rozliczne wyspy, których w Chorwacji jest ponad 1000.

  Punktem docelowym jest Zadar, stolica północnej Dalmacji. Prócz starego miasta, warto wspomnieć o Morskich Organach oraz Pozdrowieniu Słońca, wyjątkowych przedsięwzięciach artystycznych, które na stałe wpisały się na listę największych atrakcji miasta.

  Dzień 4

  Choć trasa ma niespełna 200 km, ilość atrakcji z pewnością wypełni nam dzień, bowiem zaczynamy od odwiedzin w Parku Narodowym Krka. Tam czeka nas spacer zwieńczony pływaniem w krystalicznie czystych wodach u stóp słynnego wodospadu Skradinskiego.

  Dłuższy postój zaplanowany jest w miejscowości Trogir - jednym z najpiękniejszych miast Chorwacji. Starsza cześć miasteczka leży na wyspie. Stare miasto obfituje w średniowieczne i renesansowe zabudowania.

  Z Trogiru już tylko „rzut beretem” do Splitu, drugiego co do wielkości miasta Dalmacji. Stare miasto stanowią pozostałości po monumentalnym Pałacu Dioklecjana. Split słynie również z najbardziej urodziwych ludzi w całej Chorwacji.

  Dzień 5

  Będzie to ostatni dzień nad wybrzeżem Adriatyku. Powoli zagłębiamy się w kontynentalną część Chorwacji. Pierwszym przystankiem są okolice miejscowości Omis, gdzie czeka nas przejazd malowniczym kanionem Cetiny. Tych kilka serpentyn, wąskie drogi prowadzące przez niemal zapomniane już wsie oraz doskonałej jakości asfalt ucieszy każdego motocyklistę.

  Trasa prowadzi okolicami jeziora Perucko, przez miejscowość Knin oraz wspaniałą, choć kompletnie nieznaną wśród motocyklistów drogą 218. Nocleg zaplanowany jest w uroczym pensjonacie, w miejscu zapomnianym przez świat.

  Dzień 6

  Przed nami ostatni dzień w Chorwacji. Z samego rana udajemy się na zwiedzanie Jezior Plitwickich. Park Narodowy Jezior Plitwickich jest jednym z największych parków narodowych Chorwacji. Obejmuje 16 jezior połączonych malowniczymi wodospadami oraz obszary przyległe – kaniony z około 20 jaskiniami oraz porośnięte lasami góry.

  Przerwa na kawę zaplanowana jest w miejscowości Ogulin, nazywanej chorwackim miastem czarownic. Według legendy, na górze Klek nieopodal Ogulina, odbywają się regularnie zloty wiedźm. Wszystkie kobiety z Ogulina posiadają podobno nadprzyrodzone moce.
  Popołudniem wracamy do Zagrzebia, by delektować się atmosferą stolicy Krainy 1000 Wysp.

  Mapa wyprawy

  Informacje

  SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE WYJAZDU

  ILOŚĆ NOCLEGÓW: 9
  CENA:
  2900zł/os
  TERMIN:
  20.09.19r. (zbiórka wieczorem w Wodzisławiu Śląskim)
  28.09.19r. (przyjazd do Polski)
  Grupa: 8 osób
  Regulamin wyjazdu

  TRASA:

  • dojazd do Chorwacji z Wodzisławia Śląskiego – ok. 700km (1 dzień)
  • trasa po Chorwacji – ok. 1500km-1800km
  • powrót do Wodzisławia Śląskiego – ok. 700km (1 dzień)

  PLANOWANE CAŁKOWITE KOSZTY:

  • noclegi ze śniadaniami - 2900 zł (zawarte w cenie)
  • paliwo (włącznie z dojazdami) 900 zł (niezawarte w cenie)
  • obiady/kolacje/suweniry – indywidualna kwestia
  • ubezpieczenie NNW - ok. 75 zł (niezawarte w cenie)

  CENA OBEJMUJE:

  • noclegi na trasie (pokoje dwuosobowe)
  • śniadania
  • opieka doświadczonego przewodnika na całej trasie wyprawy
  • przewodnik w postaci niewielkiej książeczki, opracowany przez nas specjalnie na tę wyprawę!
  wyprawy motocyklowe, podróże motocyklowe, trasy motocyklowe, wycieczki motocykle

  Jakub Dygnas

  Założyciel RDTours.pl. Na motocyklach zaczął jeździć już w wieku 7 lat. Teraz zajmuje się tym profesjonalnie.

  Zamiłowanie do jazdy motocyklem zrodziło się dawno temu. Zwabiony dziewiczą przyrodą i obezwładniającą magią fiordów podczas swoich pierwszych wypraw kierowałem się przede wszystkim na północ Europy. W końcu przyszedł czas na zupełnie inny klimat. Wtedy własnie pojawiły się Bałkany, których kulturą
  i historią zostałem absolutnie oczarowany. Niegasnące pragnienie odkrywania nowych miejsc, nie pozwala mi zatrzymać się
  w miejscu. Wciąż poszukuję nowych kierunków, doskonałych na zrealizowanie niezapomnianych wypraw motocyklowych.

  Nasz zespół
  • Simple Item 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

  Relacja z wyjazdu

  Chorwacja 2018

  Relację z naszej ostatniej wyprawy do Chorwacji znajdziesz zna naszym blogu.

  Relacja z wyprawy

  Podstawowe zasady

  Nasze doświadczenie pozwoliło nam wypracować kilka podstawowych zasad, które obowiązują podczas każdego wyjazdu!


  Dowiedz się więcej
  1. Uprawiamy turystykę motocyklową, a nie wyścigi
  2. Przede wszystkim zwiedzamy
  3. Wyjeżdżamy razem, wracamy razem
  4. Trzymamy się grupy
  5. Wzajemnie o siebie dbamy
  6. Jedziemy na wyprawę motocyklową, a nie na imprezę

  Dołącz do wyprawy

  Weź udział w przygodzie swojego życia!