Kalendarium
08.08 - 15.08.2020

Słowenia

Po słonecznej stronie Alp

Niezwykły, różnorodny, często niedoceniany kraj. Doskonała sposobność, by przekonać się, że „małe jest piękne”. Słowenia zwana jest często „Europą w pigułce”, miejscem spotkania się Alp z Adriatykiem. Trasa prowadzi przez trzy klimaty (alpejski, umiarkowany, śródziemnomorski), najpiękniejszymi z pośród słoweńskich dróg. Słoweński Niezbędnik, czyli wszystko to, co kryje się po słonecznej stronie Alp.

Brak miejsc? Skontaktuj się z nami! (kliknij)

Szczegółowe informacje

Data Miejsca Cena Lokalizacja
08.08 - 15.08.2020 0 / 3 2,850.00zł
Słowenia
Lublana, Słowenia
Słowenia
Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie
  • Simple Item 6
  • Simple Item 5
  • Simple Item 4
  • Simple Item 3
  • Simple Item 2
  • Simple Item 1
  • 1

  Mapa wyjazdu

  Trasa

  Dzień 1

  O godzinie 9, po wspaniałym śniadaniu z widokiem na Ptujską Twierdzę, opuszczamy jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Słowenii, aby udać się w stronę Celje. Celje znane jest przede wszystkim z ogromnego zamku górującego ponad miastem oraz wspaniałego pałacu hrabiowskiego.

  Kolejna na trasie jest Dolina Logarska urzekająca swym pięknem na każdym kroku. Wspaniały asfalt, niezliczona ilość zakrętów oraz niesamowite widoki. Gdy już nacieszymy się tym rajem dla motocyklistów, udajemy się w okolice Brezje, aby się zakwaterować. To jednak nie koniec atrakcji.

  Po krótkiej przerwie jedziemy zobaczyć dwa najwspanialsze słoweńskie jeziora. Pierwszym z nich będzie Jezioro Bledzkie – zaraz po Jaskini Postojnej największa atrakcja turystyczna Słowenii, oraz Jezioro Bohnij – dużo bardziej kameralne.

  Dzień 2

  Na starcie mamy spacer po Wąwozie Vintgar, długim na 1,6 km i głębokim na około 160 m. Ścieżka prowadzi mostami i galeriami uczepionymi skał. Następnie ruszamy na jedne z najciekawszych i najbardziej spektakularnych dróg w całej Słowenii. Mowa tu o Ruskiej Drodze na Vrsic wraz z wjazdem na Wzgórze Mangart.

  Pierwsza z nich to 50 bardzo ostrych serpentyn na odcinku zaledwie 24 km, druga zaś jest najwyżej w Słowenii położoną drogą, gdzie na niespełna 12 km pokonujemy 980 m przewyższenia.

  Na dłuższą chwilę zatrzymujemy się w mieście Bovec, by odpocząć i posilić się. Przed nami już tylko trasa przez Kobarid oraz malowniczą Doliną Soczy.

  Dzień 3

  Z samego rana zwiedzamy Jaskinie Skocjańskie – tak bardzo przywołujące na myśl wejście to tolkienowskiej Morii. Ogromowi tutejszych podziemnych korytarzy nie dorównuje żadna inna jaskinia Słowenii.

  Czym prędzej, przez Izolę i Strunjan, udajemy się do Piranu, by korzystać z dnia i popływać w ciepłych wodach Adriatyku oraz rozkoszować się pięknem fantastycznie położonego Piranu – należącego do grona najpiękniejszych miast wybrzeża i to nie tylko słoweńskiego.

  Dzień 4

  Zaczynamy od jednej z najwspanialszych na całym świecie jaskiń z fantastyczną szatą naciekową – Jaskini Postojnej. Jaskinia ta uważana jest za kolebkę speleologii.

  Kolejna na naszej liście jest Predjama – najsłynniejszy i najbardziej malowniczy ze słoweńskich zamków. Zbudowany u stóp 123-metrowej skały, zasłania wejście do wielkiej groty.

  Na drodze do stolicy Słowenii, odwiedzamy jeszcze miejscowość Skofia Loka – urocze, niewielkie miasteczko na wzgórzu oraz (jeżeli starczy czasu) Kamnik.

  Wieczór spędzamy w Lublanie, największym i najważniejszym ośrodku administracyjnym Słowenii. Postaramy się jak najlepiej poznać wszystkie uroki tego uniwersyteckiego miasta.

  Dzień 5

  Droga prowadzi przez kilka zabytkowych miast, takich jak Novo Mesto – gdzie koniecznie musimy zatrzymać się na kawę i ciastko – czy Kostanjevica na Krki.

  Odwiedzimy również Zamek Zuzemberk oraz Zamek Otocec. Reszta trasy to przede wszystkim sielskie krajobrazy oraz uroki wiejskich dróg południowo-zachodniej Słowenii.

  Popołudniem docieramy do Ptuja, gdzie nadrabiamy wszystko to, czego nie zobaczyliśmy w dniu dotarcia to tego wspaniałego miasta. Może nawet odwiedziny w lokalnych termach?

  Mapa wyprawy

  Informacje

  SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE WYJAZDU

  ILOŚĆ NOCLEGÓW: 8
  CENA:
  2850zł/os
  TERMIN:
  08.08.20r. (zbiórka wieczorem w Wodzisławiu Śląskim)
  15.08.20r. (przyjazd do Polski)
  Grupa: 8 osób
  Regulamin wyjazdu

  TRASA:

  • dojazd do Słowenii z Wodzisławia Śląskiego – ok. 600km (1 dzień)
  • trasa po Słowenii – ok. 1000km - 1300km
  • powrót do Wodzisławia Śląskiego – ok. 600km (1 dzień)

  PLANOWANE CAŁKOWITE KOSZTY:

  • noclegi ze śniadaniami - 2850 zł (zawarte w cenie)
  • obowiązkowe ubezpieczenie NNW, KL, OC - 70zł (niezawarte w cenie)
  • paliwo (włącznie z dojazdami) - 700 zł (niezawarte w cenie)
  • obiady/kolacje/suweniry – indywidualna kwestia

  CENA OBEJMUJE:

  • noclegi na trasie (pokoje dwuosobowe)
  • śniadania
  • opieka doświadczonego przewodnika na całej trasie wyprawy
  • przewodnik w postaci niewielkiej książeczki, opracowany przez nas specjalnie na tę wyprawę!
  wyprawy motocyklowe, podróże motocyklowe, trasy motocyklowe, wycieczki motocykle

  Piotr Skorupski

  Organizował i prowadził liczne wyjazdy motocyklowe po całej Europie. Zaczął jeździć mając 15 lat!

  Zaczynałem od dziadkowego Komara z biegami w manetce i pedałami jako wspomaganie rozruchu, później Motorynka, Ogar i popularne modele Simsona. Na poważny wówczas motocykl Jawa 350TS usiadłem mając 15 lat - to własnie wtedy zaszczepiła się we mnie pasja do motocyklowego szaleństwa. W dorosłym życiu tworzyłem i współtworzyłem wiele wypraw motocyklowych jak również mniejszych wycieczek.
  Jadąc z grupą stawiam na współpracę, komunikację oraz wzajemną odpowiedzialność - to własnie składa się na bezpieczeństwo oraz satysfakcję ze wspólnie przemierzanych kilometrów. Motocykl to niewypowiedziana wolność, dzięki której odczuwam świat dużo bardziej!

  Nasz zespół
  • Simple Item 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

  Relacja z wyjazdu

  Słowenia 2018

  Relację z naszej ostatniej wyprawy do Słowenii znajdziesz na naszym blogu.

  Relacja z wyprawy

  MOTONASEZON

  Wynajem motocykli

  Cena wyjazdu nie obejmuje wynajmu motocykla. Jeżeli potrzebujesz motocykl na wyjazd to jadąc z nami na wyprawę, motocykl możesz wynająć w promocyjnej cenie!

  wyprawy motocyklowe, podróże motocyklowe, trasy motocyklowe, wycieczki motocykle

  BMW R1200GS

  wyprawy motocyklowe, podróże motocyklowe, trasy motocyklowe, wycieczki motocykle

  SUZUKI VStrom 650

  wyprawy motocyklowe, podróże motocyklowe, trasy motocyklowe, wycieczki motocykle

  HONDA NTV 700 Deauville

  Podstawowe zasady

  Nasze doświadczenie pozwoliło nam wypracować kilka podstawowych zasad, które obowiązują podczas każdego wyjazdu!


  Dowiedz się więcej
  1. Uprawiamy turystykę motocyklową, a nie wyścigi
  2. Przede wszystkim zwiedzamy
  3. Wyjeżdżamy razem, wracamy razem
  4. Trzymamy się grupy
  5. Wzajemnie o siebie dbamy
  6. Jedziemy na wyprawę motocyklową, a nie na imprezę

  Dołącz do wyprawy

  Weź udział w przygodzie swojego życia!

  Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

  Zrozumiałem